1993/94 - Vydařená sezóna

Kategorie: Fotbalové sezóny

1993/94 - Vydařená sezóna Trenérské duo Eiselt-Patroch si v předstihu připravilo letní přípravu, která probíhá na našem hřišti. V mužstvu nebyly zaznamenány žádné výrazné změny, do přípravy se zapojil Pavel Nobst, který trenéry dostatečně přesvědčil a tak vznikl přestup na poslední chvíli. Oba dva trenéři před sezónou jasně všem vzkázali:“ nechceme a ani nebude hrát druhé housle v 1. B. třídě, mužstvo prochází procesem omlazení, přesto doufáme s umístěním v horní polovině tabulky.

Trenérské duo Eiselt-Patroch si v předstihu připravilo letní přípravu, která probíhá na našem hřišti. V mužstvu nebyly zaznamenány žádné výrazné změny, do přípravy se zapojil Pavel Nobst, který trenéry dostatečně přesvědčil a tak vznikl přestup na poslední chvíli. Oba dva trenéři před sezónou jasně všem vzkázali:“ nechceme a ani nebude hrát druhé housle v 1. B. třídě, mužstvo prochází procesem omlazení, přesto doufáme s umístěním v horní polovině tabulky. Přípravné zápasy proběhly dobře, zato vstup do sezóny byl jako tradičně katastrofální. V úvodním utkání sezóny mužstva toálně zklamalo. Za dusného vedra hráči Baníku nestačili na chlapce k Lokomotivy a prohráli zcela zaslouženě 5:1. Jedinou branku zaznamenal za stavu 0:4 Roman Krous. Ještě horší výkon Březenecká předvedla v Hamru. Nejenže na domácí nestačila herně a fyzicky, k tomu Baníkovci přidali nedisciplinovanost. Březenecká prohrává vysoko 7:3, branky střílí D.Valenta, L.Močko a M.Váňa. Herní zlepšení přichází v domácím zápase s Černčicemi. Trenéři udělali v sestavě několik změn, dlouholeté opory zůstali na lavičce a přednost dostali mladý hráči. Baník byl v utkání lepším mužstvem, jenže útočníci neproměnili vyložené šance. Hosté se štěstím uhráli remízu 0:0. Březenecká je v tabulce na posledním místě, což není vůbec příjemné na psychiku hráčů a trenérů. Ve 4. kole jedeme všichni do Březence, kde chceme vyhrát. Herní styl i předvedená hra tomu odpovídala, mužstvo hodně útočí, často však obrana nestíhá a tak po devadesáti minutách končí utkání nerozhodně 2:2. Branky Baníku střílí stoper Štrouf a Maljuk. V 5. kole hrajeme doma derby s Ervěnicemi. K utkání se dostavilo pouze 9 hráčů a tak se narychlo shánějí další dobrovolníci, co mají registraci. Do utkání nakonec nastoupila kompletní jedenáctka Březenecké, na lavičce však trenéři neměli nikoho. Přesto hráči odehráli dobré utkání, a kdyby mněli potřebné fotbalové štěstí mohli získat nějaký ten bod. Baník prohrává 0:1. V tabulce je Baník poslední a další zápas odehrává na půdě dobře hrajícího nováčka z Černovic. Již ve 3. min. vsítili domácí branku, odpověd však v 15.min. z kopačky M.Váňi, Baník byl po většinu utkání lepším mužstvem, vypracoval si dostatek příležitostí, které proměnil v druhém poločase J.Štrouf a P.Kuhn. Březenecká vyhrála po výborném výkonu 3:1.

V 7.kole příjíždí na Březeneckou, vedoucí mužstvo soutěže FK Postoloprty. Velice dobré utkání, které mohlo přinést veliké překvapení. Hráči Baníku hráli na hranici svých možností a dlouho vedlo 2:0, domácí dávají vinu rozhodčímu, který několika nepřesnými výroky znervóznil domácí hráče, nejdříve odpískaná sporná penalta a v závěru vyloučení Valenty. Do dalšího utkání v Otvicích nastupuje jedenáctka Baníku s náhradním brankářem M.Karlem. Od úvodu je k vidění zajímavé utkání, Baník se dostává brzy do vedení brankou P.Kuhnem, domácí však v druhé půlce přidávají a zároveň střílí lehce dvě branky, vždy po chybách brankaře a zápas otáčejí. Hráči Baníku přidávají,ale o nápor je připravuje rozhodčí, který vylučuje M.Váňu. Baník dohrává zápas o deseti hráčích, vytváří si tlak, z kterého šťastně vyrovnává M.Maljuk na konečných 2:2. V 9.kole hraje Březenecká v Dobroměřicích, druhé vítězství na cizím hřišti docíli hráči Baníku po výborném kolektivním výkonu, několikrát Březeneckou podržel brankář Melzer. Baník získal další cenné vítězství a v tabulce začíná postupně stoupat vzhůru. Výbornou formu potvrdili hráči i v domácím zápase proti Klášterci B. Hosté se po celé utkání bránili, domácím dobře zahrál R.Krous, který během 35 minut vstřelil tři branky a rozhodl o vysokém vítězství 6:0. Další branky střílí M.Váňa, L.Močko a P.Kuhn.

V dobré náladě odjíždí mužstvo k zápasu do Staňkovic. K utkání nedorazil delegovaný rozhodčí a tak zápas řídil mladý rozhodčí, který řídil předzápas dorostu. Utkání výborné úrovně se šancemi na obouch stranách. Domácí se dostali brzo do vedení, ale poctivou mravenčí prací výsledek Březenecká otočila, branky střílí Močko a M.Váňa. Domácí si v druhém poločase vytvořili silný tlak, z kterého minutu před koncem vstřelili vítězný gól. Baník prohrává po výborném výkonu 3:2. Ve 12.kole doma hostíme druhé mužstvo tabulky SK Kopisty. Zápas velmi dobré úrovně, kdy se střídali pěkné akce na obouch stranách. Březenecká se dostala v první půli do vedení, kdy P.Kuhn si forčekinkem vybojoval míč a vstřelil vedoucí gól. Baník však vedení neudržel dlouho, hosté v druhé půli zlepšili pohyb a několikrát stálo při domácích štěstí. Březenecká vybojovala cennou remízu 1:1 s kvalitním soupeřem. Škoda toho posledního zápasu, jinak by byla podzimní část vcelku vydařená. V 13.kole zajíždíme na trávník do Bečova. Domácí hráči na Březeneckou doslovali vlítli a v 17.min. už vedli 3:0. I druhý poločas byl zcela v režii domácích, Baník měl několik pěkných šancí, ale byli špatně řešeny. V závěru padá ještě jedna branka za bezmocného Melzra, prohráváme vysoko 4:0. Po podzimní části jsme na desátém místě, na šesté Černčice ztrácíme jenom tři body, tabulka je hodně vyrovnaná a mezi mužstvy jsou minimální bodové rozdíly. Přesto vedení klubu přes zimní přestávku nespí, schání posili pro jarní část, zařizuje zimní přípravu a přípravné zápasy. Novými tvářemi jsou Láďa Tatai z …., Míra Sobek ze Spořic, jediný odchod je zaznamenán v P.Kuhnovi, který neodolal vábení německých marek a přestoupil do neznámého klubu. V přípravě se také dobře jeví nadějní dorostenci jako Jarda Rozkovec a Tomáš Eislet, který dostanou v jarních zápasech potřebnou šanci. Jarní úvodní zápas hrajeme proti Lokomotivě, na kterou neumíme prostě zahrát, protože poslední vítěztví Baníku je z jara 1987. Ani tentokrát se nepodařilo uhrát dobrý výsledek, Baník byl o třídy horší a po zásluze prohrál 0:3 a to můžeme ještě děkovat brankáři Melzrovi, který chytil minimálně dva-tři góly. O to víc radosti mají hráči po domácím zápase s Hamrem. Trenéři dostatečně promíchali sestavou, která byla hladová po dobrém výsledku. Dobrá hra s častou střelbou znamenala, že Baník vyhrál nad výborným mužstvem z Hamru 5:2. Dvě branky střílí dravý M.Nezbeda, po jedné D.Valenta, M.Sobek a P.Nobst. Toto utkání bylo také poslední pro dlouholetého kapitána Petra Holubáře, které měl neustálé problémy se zdravím a sám uznal, že musí dostat mladí hráči Baníku. Počet startů v dresu Baníku se zastavil na čísle 239, na obránce-záložníka nastřílel úctihodných 107 branek. Dalším soupeřem nám je venku mužstvo Černčic, všichni víme, že domácí doma body nestrácí a k tobrému výkonu je vždy dovede hlučné domácí prostředí. Hráči Baníku se však ničeho nezalekli a odehráli zde velice dobré utkání a byli vyrovnaným partnerem. Brzy sice inkasujeme, ale odpověd z kopaček P.Nobsta přišla okamžitě, konečná remíza 1:1 je spravedlivá a v konečné tabulce hodně cenněná. V 17.kole doma hostíme 1.SK Jirkov, velmi slušná hra obou celků, jenže v dresu Baníku hrál nepolapitelný M.Sobek, který zaznamenal tři branky po sobě. Baník vyhrává 3:1 a brousí si zuby na další body z Ervěnic. Hodně bojovné utkání hrajeme za týden v Ervěnicích, hráči si nic na hřišti nedarují a tak rozhodčí Nový má plné ruce zápas zvládnout. Baník má po celou dobu mírně navrch, přesto utkání končí nerozhodně 3:3. Branky Baníku střílí R.Krous, M.Sobek a mladý T.Eiselt, pokračovatel fotbalového rodu Eiseltů. Ani v dalším zápase Baník naplno neboduje, sice si vytvoří územní převahu proti Černovicím, má i několik pěkných šancí, hosté se však soustředí pouze na obranu a tak sedmdesát fanoušků sleduje nezáživnou remízu 0:0. Ve 20.kole hraje Baník na hřišti druhých Postoloprt a k překvapení všech jsme se ujali vedení pěkným gólem z kopačky M.Váňi. Bohužel to bylo vše, protože obdržená branka domácí dostatečně nabudila, že na hřišti už bylo vidět jenom domácí hráče. Březenecká si zaslouženě odváží porážku 4:1 a musí zabrat v dalším kole v Otvicích. V tomto utkání byla Březenecká favorit, domácímu mužstvu se herně vůbec nedaří a jsou poslední v tabulce. Utkání bylo zcela vyrovnané, mužstva si vypracovala málo příležitostí ke vstřelení branky, až v druhé půli prolomil smůlu L.Vondráček a Baník vyhrává 1:0. Za týden hostíme doma Dobroměřice a mužstvo podává jeden z nejhorších výkonů na domácím hřišti. Omlazené mužstvo Baníku nestačilo na zkušené mužstvo z Lounska. Domácí hráči si nevypracovali žádné šance, Baník prohrává 1:0. Ještě horší zápas odehrají Baníkovci v Klášterci. Domácí posílení o „A“ hráče jsou fotbalovější, důraznější a rychlejší. Naši chlapci běhají po hřišti zmateně a prohrávají vysoko 6:0. V tabulce 1.B. třídy se vše zamotává, mužstva ohrožená sestupem bodují a tabulka se hodně vyrovnává. Proto bylo tak důležité doma vyhrát nad třetími Staňkovicemi. Diváci viděli vyrovnaný zápas, hostů nevyšla vůbec koncovka a navíc v domácí brance čaroval mladý T.Petržílka. Domácí útočníci měli více štěstí a vstřelili v druhé půlce čtyři branky, dvě D.Valenta, po jedné M.Váňa a M.Maljuk. V 25.kole zajíždíme do Litvínova, hrajeme s nejlepším mužstvem soutěže SK Kopisty. Domácí mladé mužstvo nám jasně ukázalo, jak se hraje moderní fotbal. Březenecká se po celé utkání jenom bránila a odkopávala míč od své branky. Přesto domácí hráči nám nasázeli sedm branek a to několik šancí neproměnili, či je vychytal brankář Baníku. Poslední zápas s Bečovem, zápas o všechno, ten kdo prohraje, může ještě sestoupit. A tak trenéři postavili to nejlepší co na Březenecké je. Diváci viděli nervózní utkání se zpousty chyb na obouch stranách. V druhé půli domácí hráči zlepší kombinaci a přišli tak vytoužené branky. Nejdříve se hlavou trefil J.Štrouf a samém závěru pojistil domácí vítězství D.Valenta. Březenecká poráží Bečov 2:0 a čeká na úterní výsledky ze Severočeského deníku, jak to všechno dopadlo. Baník Březenecká se umístil celkově na pěkném osmém místě a na dlouho vytvořili nejlepší umístění v dějinách fotbalu na Březenecké. V sezóně získala osm vítězství, osm remíz a desekrát prohrály při skóre 42:55. Nejvíce zápasů a největší oporou mužstva byl kapitán V.Hasík (25 startů) a L.Vondráček (24 startů), šest branek v sezóně nastřílel M.Váňa a D.Valenta. Po ukončené sezóně odchází hlavní trenér F.Eiselt a trenérské žezlo  převzal P.Patroch a pořád hrající J.Štrouf.

1. SK Kopisty 19 4 3 60 : 20 42
2. FK Postloprty 14 7 5 44 : 30 35
3. FK Staňkovice 14 4 8 47 : 37 32
4. VČSA Ervěnice A 14 3 9 64 : 34 31
5. ZD Dobroměřice 11 6 9 44 : 49 28
6. SK Větrník Černovice 12 3 11 44 : 35 27
7. Spartak Radonice 12 3 11 42 : 37 27
8. Baník Březenecká 8 8 10 42 : 55 24