Baník Březenecká - SK Strupčice 1:6

Kategorie: Přáteláky

Místo úterního tréninku jsme hráli přátelský zápas proti silnému soupeři, účastníkovi 1.A. třídy SK Strupčice. Zápas se hrál ve středu 6.10.2010 od 16:30, rozhodoval V.Valenta.

Místo úterního tréninku jsme hráli přátelský zápas proti silnému soupeři, účastníkovi 1.A. třídy SK Strupčice. Zápas se hrál ve středu 6.10.2010 od 16:30, rozhodoval V.Valenta. trenéři M.Váňa aj.veselý měli hodně omluvenek od stabilních( klíčových ) hráčů „A“ mužstva a tak jsme povolali i hráče z našeho béčka. Do branky se postavil P.Novotný, obrana zprava M.Sejček, L.Belák, M.Nezbeda a S.Recman. v záloze K.Nosek, M.Črep, M.Farář a Mart. Váňa, V útoku M.Špicara a M. Fořt. Na lavičce byli pouze trenéři a tak všichni hráči na hřišti museli bojovat se soupeřem a s vlastní fyzičkou. Od úvodu se hrál rychlý fotbal, obě mužstva dobře kombinovala. První polo šanci si vypracovali hosté, ale pozorný Novotný vytáhl míč na roh. Baník měl také vyložené šance, zejména dva samostatný nájezdy M.Fořta, oba však špatně zakončil. Celý první poločas byl vyrovnaný, hosté lepším pohybem více drželi míč na svých kopačkách, Baník byl zase více nebezpečný z rychlých protiútoků. Poločas končí nerozhodně 0:0. Druhý poločas, teda zejména úvod se hráčům Baníku vůbec nepovedl. První branku střílí hosté po pěkné kombinaci a dobrém zakončení záložníka Hromase. za dvě minuty hosté zvyšují na 2:0, když po několika narážečkách a přihrávce do velkého vápna, kde se nemýlí J.Vrba. Hráči Baníku měli také šance, jenže vždy selhalo dobré zakončení, či hosty podržel brankář. Hra se na chvilku vyrovnala, Baník měl několik pěkných momentů, vytěžil z toho jednu branku, když se prosadil po dorážce M.Črep. Jenže hosté ještě přidali a branky padali už jenom do sítě P.Novotného. V rozmezí několika minut hosté dvakrát rozvlní sít Baníku. Jednou po kombinaci a střely do prázdné branky, pak po centru z levé strany a hlavičkou se prosazuje opět T.Hromas. Hosté z Strupčic plně ovládnou hřiště, jedna akce za druhou se žene na branku Baníku, obrana chvílemi už nestíhá. Do ojedinělé šance se dostává Špicar, ale ani nadvakrát nepřekonává hostujícího brankaře. Do konce poločasu hosté přidávají ještě dvě branyk a utkání končí jednoznačným vítězstvím 6:1 pro Strupčice.

Trenér M.Váňa hodnotí utkání takto: Do přípravného utkání jsme vstupovali v hodně improvizované sestavě, chyběli klíčoví hráči „A“ mužstva, příležitost dostali ostatní. Utkání zplnělo moje očekávání, hrál se rychlý fotbal na obou stranách. V první půli jsme hostům stačili, a byli jsme to my, co jsme měli několik vyložených příležitostí. V druhém poločase jsme odpadli fyzicky, soupeř nás pohybem a dobrou kombinací zcela přehrál a zaslouženě zvítězil. Mrzí mne čtyři obdržené branky, když někteří jedinci se na to vykašlali a ostatní nechali ve štychu. Škoda neproměněných vyložených šancí, protože na šance utkání skončilo tak 8:8. Trénink je normálně v pátek, v sobotu hrajeme velice důležité a prestižní utkání se Sokolem Spořice.

Hodnocení trenéra M.Váňi: kluci důležitost zápasu nepodcenili, hráli jsme podle dané taktiky, to znamená důsledně v obraně, tlakem záložníkem na pětičlennou zálohu hostů, aby neměli čas na rozehrání situací. Útočníci si také plnili své úkoly. Jsem rád za výkon všech hráčů, zvláště mne potěšil výkon mladého Martina Sejčka na kraji obrany. Chválím opět obranu a brankáře za další nulu a konečně se začíná rozstřelovat M.Špicar. Stále nás trápí zakončování vyložených šancí. Dokonce při tréninku se nevěnujeme ničemu jinému než využívání brejkových situací. V úterý hrajeme přátelský zápas od 16:30 ve Spořicích s FC Chomutov st.dorost, sraz je v 16:00 hod. V pátek je trénink od 17.00 hod. V sobotu 16.10.2010 hrajeme další mistrovský zápas v Úhoštanech s SKP Kadaň od 15:30 hod, sraz bude u Penny na Březenecké v 14.00 hod. S dnešním výkonem jsem celkově spokojen a doufám, že rozehranou podzimní partii dotáhneme do vítězného konce.