Baník konečně zabral, zvítězil v Postoloprtech 4:1

Kategorie: Mistr.zápasy

Baník konečně zabral, zvítězil v Postoloprtech 4:1Ve třetím kole zajíždí naše mužstvo Baníku Březenecká na hřiště do Postoloprt, kde nás čeká silný domácí soupeř, který jsme již několik let neporazili. Přestože naše mužstvo předvádí atraktivní útočný fotbal v úvodních dvou zápasech získal pouze jeden bod a tak odjíždíme k utkání s odhodláním získat cenné tři body. Trenér M.Váňa neměl opět kompletní kádr a tak musel využít zkušených, bývalých hráčů „A“ mužstva.


Ve třetím kole zajíždí naše mužstvo Baníku Březenecká na hřiště do Postoloprt, kde nás čeká silný domácí soupeř, který jsme již několik let neporazili. Přestože naše mužstvo předvádí atraktivní útočný fotbal v úvodních dvou zápasech získal pouze jeden bod a tak odjíždíme k utkání s odhodláním získat cenné tři body. Trenér M.Váňa neměl opět kompletní kádr a tak musel využít zkušených, bývalých hráčů „A“ mužstva. Na trávník vyběhla tato sestava: Novotný – J.Hříbal, Kuhn, Sejček, Váňa Mart.- Črep – Burda,Vaňkát, Zralík – Marc. Váňa, farář. Na lavičce L.Berthold a M.Nezbeda. Utkání rozhoduje jako hlavní Husar, na lajnách Holec a Chytil, v hledišti cca 80 diváků.

Do utkání lépe vstoupili domácí fotbalisté, vytvořili si mírnou územní převahu, ale naše obrana je do žádné šance nepustila, všechny střely z dálky pochytal Novotný nebo šli mimo branku. Do první šance se 18.min. dostává Farář, když mu do velkého vápna přihrává Zralík, střela však končí nad brankou. O pět minut máme další pěknou šanci, ze stejného místa střílí nepřesně Vaňkát. Až v 30.min. střílíme branku, když po pěkné kombinaci Farář – Marc. Váňa,  poslední k míči se dostává Zralík, na velkém vápně obchází s lehkostí dva obránce, pokládá si brankáře a střílí přesně do poloprázdné branky, vedeme 1:0. Po vstřelené brance se domácí osmělují a několika šancemi nás pořádně vystraší. V 38.min. nastřeluje z 35m domácí hráč Fleischman pravou tyčky Novotného branky. Další šance brankář Novotný s přehledem chytá. Do kabin odcházíme s vedením a nadějí bodového zisku.

Druhý poločas začíná opět náporem, mi se naopak pokoušíme  útočit do otevřené obrany. Domácí si vytváří několik možností na vstřelení branky, zejména šance Poura, který ve vyložené šanci přestřelil, či hlavička po rohovém kopu Kouby, když Novotný reflexivním zákrokem na čáře míč vyrazil. V 60.min. se dostáváme do přečíslení po pravé straně, zodpovědnost na sebe vezme V.Burda a tvrdou střelou prostřeluje domácího Junka. V 62.min. jde samostatně na branku M.Farář, dělá kličku domácímu brankaři, který ho však tvrdě sestřeluje mimo pokutové území, dostává červenou kartu a hra se natahuje. Zápas připomíná loňský duel, kdy stejný brankář domácích fauluje našeho M.Faráře. Trestný kop za hranice velkého vápna neproměňujeme. Přestože domácí hrají o deseti, pořád se snaží výsledek s korigovat. V 68.min. střídáme, odchází Marc. Váňa, přichází L.Berthold, který se ihned dostává do brejku, střela však v domácí síti nekončí. Další šanci domácím chytá  Novotný, když střelu z bezprostřední blízkosti vyrazí na tyčky a následně na roh. V 75.min. opět do otevřené obrany pronikáme rychlou akcí, za půlkou míč dostává Vaňkát a s lehkostí proměňuje svoje sólo, zvyšujeme na 3:0. V 80.min. zahrávají domácí roh, nebezpečný centr odvracíme, přesto se domácí dostanou k dorážce, v nepřehledné situaci zbytečně fauluje J.Hříbala a domácí kopou Fleischmanem penaltu, kterou s přehledem proměňuje. V 81.min. opět střídáme, odstupuje M.Sejček, nastupuje M.Nezbeda, který se okamžitě prezentuje tvrdým skluzem na domácího hráče, za což dostává žlutou kartu. V 85.min. střílí čtvrtou branku, na konci pěkné kombinaci je J.Zralík a nedává domácímu náhradnímu brankaři pramalou šanci, vedeme 4:1 a utkání si v závěru v klidu pohlídáme. Po bojovném, kolektivním výkonu vyhráváme zaslouženě 4:1, body to jsou velice cenné před dalším těžkým utkáním s Proboštovem.

Hodnocení M.Váňa: i když jsme měli slušně rozehrané první dva zápasy, tak se nám podařilo uhrát první vítězství v 1.A. třídě na třetí pokus. Jsem za to moc rád, je to příjemná psychická vzpruha před těžkým domácím utkáním s favoritem největším, celkem Proboštova. I když jsme opět nebyli kompletní, chyběli zraněný D.Holub, D.Hříbal, L.Šroub, na dovolené je D.Butaš a povinnosti rozhodčího měl D.Šlehofer a navíc v sobotu ráno nemarodil M.Špicar. V obraně nám pomohl a dobře zahrál M.Črep a v závěru nastoupil M.Nezbeda. I když v utkání bylo stále moc chyb, kluci příkladně zabojovali, bylo dobře, že první branku jsme dali my a dá se říct, že jsme měli více ze hry. Dobře zachytal P.Novotný. Ve středu hrajeme přípravné utkání s Baníkem Most U-19 v Brňanech od 17:00 hod., sraz v 16:00 hod. u Penny na Březenecké. Trénink pondělí od 17.00 hod., v pátek od 18:00 hod. Další mistrovské utkání hraje doma s vedoucím celkem soutěže a velký favoritem TJ Proboštov, v sobotu 3. Září od 17 h, sraz je v 16 h na hřišti.

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

facebook
facebook
facebook
facebook