Baník Osek - Baník Březenecká 4:3

Kategorie: Přáteláky

Dnešní přátelský zápas z mužstvem 1.B.třídy teplické části, Baníkem Osek měl být generálkou na první mistrovský zápas, jenže vlivem více omluvenek hráčů širšího kádru „A“ mužstva.

Dnešní přátelský zápas z mužstvem 1.B.třídy teplické části, Baníkem Osek měl být generálkou na první mistrovský zápas, jenže vlivem více omluvenek hráčů širšího kádru „A“ mužstva. Kdy nám chyběli: S.Recman –služební cesta do Anglie, Mar.Váňa- soukromé důvody, J.Hříbal-oslava narozenin, M.Sejček a M.Farář –zranění, T.Kuhn a Z.Kopta v práci. Sestavu jsme museli zkombinovat s hráči „B“ mužstva. Základní sestava vypadala takto: v brance P.Novotný, obrana zprava: J.Horváth, L.Belák, M.Nezbeda a V.Burda. V záloze zprava hrál L.Berthold, ve středu D.Butaš a J.Kubeš, zleva M.Špicar. V útoku Marc.Váňa a D.Hříbal. Na lavičce připraveni M.Luxa a J.Ginter. Zápas začali aktivněji hráči domácí, ale byli jsme to my, kdo první udeřil. V 10.min. po pěkné přihrávce D.Hříbala se dostal do vyložené šance Marc. Váňa, bodlem prostřelil domácího brankáře. Za dvě minuty při nedůsledném obsazování záložní řady a díře v obraně jsme inkasovali. Domácí z pravé strany prostřelili brankáře P.Novotného. V 25.min. po nahrávce L.Bertholda z pravé strany, se k míči dostal šťastně Marc. Váňa a pinďourem dostal míč do branky. Za pět minut přidal Mar. Váňa svůj třetí gól, po zmatku domácí obrany prostřelil domácího brankaře. Vedeme 3:1. Jenže ihned z protiútoku dostáváme branku, nejdříve ztratil Jar.Ginter míč, se štěstím jsme míč odehráli na roh. Jenže z následného rohu střílí domácí branku, levá strana byla zcela nehlídaná, střela z úhlu proletěla až do branky. Škoda, že jsme ke konci poločasu polevili v nasazení. Druhý poločas opět začal chybou v záloze, po levé straně domácí zaútočili a úhlu opět prostřeli brankáře Novotného. Celý druhý poločas se nesl ve vyrovnaném tempu, spíše se zdálo, že utkání skončí nerozhodně. Obě mužstva si vypracovala šance. V 92.min. po chybě M.Luxy, který poslal malou malou domu a domácí útočníci pohodlně prvně v zápase dostali do vedení. Utkání bylo hodně ovlivněno, laikem domácího rozhodčího, který až jednostranně řídil utkání pro domácí tým.

Trenér M.Váňa hodnotí utkání takto: Mělo to být generálkou na Spořice, museli jsme improvizovat v sestavě, hlavně na krajích obrany, jsme ale rádi za každou prověrku s jinými mužstvy. Tentokrát i s velkou podporou od rozhodčích, i to je zkouška na psychiku hráčů. V utkání bych pochválil Marc.Váňu za tři branky, celkem solidně odehráli zápas L.Berthold a L.Belák. Mrzí mne nedůslednost všech hráčů až do konce utkání, v mistráku by se nám to hodně vymstilo. Znovu apeluji, že tréninky jsou v UT, ST a PA, vždy od 17:45 na hřišti ve Spořicích. Je to poslední příprava pro „A“ i „B“ hráče Baníku před mistráky se Spořicemi a Droužkovicemi. V pátek také proběhne po tréninku hráčská schůze v klubu.