Baník předvedl totální kolaps v II.poločase

Kategorie: Mistr.zápasy

Baník předvedl totální kolaps v II.poločaseBaník v loňské sezóně vybojoval historický postup do 1.A. třídy, v létě se zodpovědně připravoval v domácích podmínkách, v průběhu léta dorazilo na útulný stadión ve Spořicích několik posil, ne každá se však prosadila. Tréninky i přípravná utkání měli dostatečnou úroveň a tak početná fanouškovská ekipa zn. Baník odcestovala k prvnímu mistrovskému utkání do Soběchleb.


Baník v loňské sezóně vybojoval historický postup do 1.A. třídy, v létě se zodpovědně připravoval v domácích podmínkách, v průběhu léta dorazilo na útulný stadión ve Spořicích několik posil, ne každá se však prosadila. Tréninky i přípravná utkání měli dostatečnou úroveň a tak početná fanouškovská ekipa zn. Baník odcestovala k prvnímu mistrovskému utkání do Soběchleb. Trenér M.Váňa měl kompletní kádr a tak vytvořit sestavu k úvodnímu utkání nebo jednoduché. Na perfektně  připravený trávník vyběhla tato základní sestava: v brance P.Novotný – J.Hříbal, D.Šlehofer, T.Kuhn, Mart. Váňa – Marc. Váňa, M.Farář, D.Butaš, J.Zralík, M.Špicar – V.Holub. na lavičce připraveni : L.Berthold, M.Sejček a V.Burda. Utkání rozhoduje jako hlavní Míč, na lajnách Chytil a Benda. V hledišti 50 diváků.

V úvodu se obě mužstva oťukával, jako první udeřil Baník, v 11.min. si pěkně sám vypracoval akcí J.Zralík, když si dvakrát narazil s V.Holub, samostatná akce zakončená střelou do tyčky. Domácí měli v úvodu značný respekt z soupeře, proto byl Baník od úvodu lepším mužstvem. Dobrým pohybem a kombinací se dostával častěji před branku domácího Hendrycha, který hasil jednu střelu za druhou. V. 23. min. se dostáváme kombinací do velkého vápna, kde je nekompromisně s tažen V.Holub. K penaltě se staví sebevědomě D.Šlehofer, střelu však domácí brankář chytá. Domácí okamžitě zaútočí a po brejkové akci střílí úvodní gól, branka však není uznána pro ofsajd domácího hráče.  V 27.min. se dostává po levé straně M.Špicar do brejku, jde sám z levé strany na branku, střelu však domácí brankář konečky vytáhne na roh. V 33. Min. zahráváme rohový kop, v malém vápně je nejdůraznější T.Kuhn a hlavičkuje míč kousek od domácí šibenice. V poli si vytváříme silný územní tlak, který však nedokážeme patřičně zužitkovat. V 40.min. zahráváme další rohový kop, domácí obránci míč sice odhlavičkují, ten však letí k Marc. Váňovi, který z první prostřeluje hradbu těl, míč končí v brance a Baník se ujímá vedení 1:0. V 45.MIN. PŘIDÁVÁ Baník ještě jednu branku, když se po brejku po levé straně dostáváme do přečíslení, M.Špicar dobře o centruje, domácí si však míč srážejí do vlastní branky. Baník odchází do kabin s vedením 2:0.

Do druhého poločasu nastupuje Baník velice sebevědomě a pokouší se vstřelit rozhodující třetí branku. A daří se. V 52.min. domácí obránci faulují J.Zralíka ve vápně zezadu, penaltu proměňuje J.Hříbal. Baník vede 3:0. Na výsledek okamžitě reaguje domácí trenér a střídání do útoku posílá dva vysoké – robustní hráče, kteří se pokoušejí rozbít kompaktní obranu Baníku. V 59.min. po kombinaci narážeček se k míči dostává V.Holub a perfektní střelou z velkého vápna zesměšňuje domácího brankaře, Baník střílí čtvrtý gól a z hlediště se ozývá : dejte jim búra. Jakoby domácí tento pokřik dostatečně nabudil, protože po vstřelené brance se hra zcela obrací. Domácí borci se neustále tlačí před brankáře Novotného, který předvádí několik dobrých zákroků. V 66.min. však už vyndavá míč ze své sítě, domácí centrují z levé strany, naše obrana míč nešťastně odvrací k Šandovi, který z hranice vápna vysílá tvrdou střelu k tyčce. Domácí snižují na 1:4. Silný tlak sílí, v 70.min. domácí zahrávají rohový kop, všichni domácí hráči stojí v malém vápně, dobře zahraní rohový kop se potuluje po malém vápně, poslední šťastný je Hisem a s přispěním naší nepozornosti snižuje na 2:4.  V 73. min. může být  ještě hůře, domácí se dostávají po dlouhém výkopu až před naší branku, kde Butaš nešťastně fauluje Pokorného, kapitán Mráz však z penalty branku nestřílí, perfektní zákrok předvádí Novotný. Baník v poslední patnáctiminutovce se pokouší o vstřelení páté branky, která by jistě utkání rozhodlo. Další závar před brankou nezvládá obrana Baníku, po autovém vhazování dvakrát vykopáváme míč z brankové čáry, důrazný Hisem však míč dotlačí až do branky. Domácí snižují na 3:4 a jsou plný odhodlání utkání ještě vyrovnat. A daří se jim, v 80.min. opět na malém vápně několikrát  špatně  odkopáváme, poslední odkop Hříbala končí na hlavě domácího Linerta, který hlavou střílí vyrovnávací branku. V posledním 10 minutách se strhla lavina ofenzivních akcí Baníku, ale už marně, jednou nás zastavilo břevno, několikrát naše špatná koncovka. Přes územní převahu získáváme na hřišti v Soběchlebech první bod do tabulky 1.A. třídy.

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

facebook
facebook
facebook
facebook