Baník prohrává v derby se Spořicemi 0:2

Kategorie: Mistr.zápasy

Baník prohrává v derby se Spořicemi 0:2V 2.kole nastupuje mužstvo Baníku na nově zrekonstruovaném trávníku proti místnímu rivalovi, mužstvu FC Spořice. Pro naše mužstvo to bylo velice důležité utkání, v minulém kole jsme sice přivezli bod ze Soběchleb, ale průběh a výkon spíše předurčoval vítězství, proto jsme v dnešním zápase museli nutně bodovat proti silnému mužstvu Spořic.

V 2.kole nastupuje mužstvo Baníku na nově zrekonstruovaném trávníku proti místnímu rivalovi, mužstvu FC Spořice. Pro naše mužstvo to bylo velice důležité utkání, v minulém kole jsme sice přivezli bod ze Soběchleb, ale průběh a výkon spíše předurčoval vítězství, proto jsme v dnešním zápase museli nutně bodovat proti silnému mužstvu Spořic. Trenér M.Váňa měl kompletní kádr, sice mu chyběl pořád zraněný L.Šroub a na dovolený D.Butaš, ostatní hráči byli plně připraveni a odhodláni vybojovat vítězství. Do utkání nastoupila tato základní sestava: v brance P.Novotný, obrana zprava: J.Hříbal, D.Šlehofer, T.Kuhn a Martin Váňa, v záloze s kapitánskou páskou M.Farář, Marc. Váňa , Z. Vaňkát, J.Zralík a M.Špicar. V útoku osamocený V.Holub. Na lavičce připravený V. Burda, M.Sejček a D.Hříbal. Utkání rozhoduje jako hlavní Urban, na lajnách Karmann a Beneš, v hledišti asi 250 diváků.

Utkání začalo mírným náporem domácích hráčů, kteří byli pohyblivější, přesnější v kombinaci a důraznější v soubojích. S přibývajícím časem jsme si také dokázali připravit šance. Do první se tutovky dostává Marcel Váňa, když spořická obrana zazmatkovala a několikrát pro váhala odkopnout míč od branky, na malém vápně se dostává k míči Marc. Váňa, jeho nedůraznou střelu brankář Spořic chytá. Další šanci si vypracováváme v 27. min. když ve středu hřiště dobře zakombinujeme, po pravé straně pěkně míč zatáhne Marc. Váňa, centrem nachází M. Špicara, ale ten hlavičkou míří vedle branky. Do další šance se dostává po levé straně M.Špicar, když samostatně prochází skrz celou obranou, střela z úhlu však končí pouze na boční síti. Další šanci jsme měli po trestném kopu z bezprostřední blízkosti, střela J. Zralíka však skončila pouze na zdi. Hosté si za celý poločas nevypracovali žádnou šanci, naopak obdrželi čtyři žluté karty. Hosté o přestávce vystřídali a zřejmě odstoupení spořického Holečka  hosty nakoplo. Od úvodu druhého poločasu byli lepší a utkání se zcela obrátilo, hosté byli najednou všude dříve a tak se na branku Novotného valila jedna akce za druhou. V rozmezí 50 až 60. Min. si hosté vypracovali několik dobrých akcí, Novotný v brance Baníku však čaroval a chytil soupeři minimálně dvě branky. Sílící nápor hostů chtěl zastavit domácí trenér M.Váňa střídáním, nastupuje V.Burda, odstupuje vyčerpaný Marc. Váňa. Důležitý moment přichází v 70. Min., kdy V.Holub jde samostatně sám na branku, je sice bráněn, přesto se dokáže ve sprintu rychlostně prosadit, slabá střela končí v náruči brankáře Spořic. Při střele však  V.Holub špatně došlápl a musel být odvezen na vyšetření do nemocnice, do hry naskočil M.Sejček. Hra se pomalu vyrovnává a vypadá to, že utkání skočí nerozhodně. V 80.min došlo  ke střetu spořického P.Špicar a domácího J.Hříbala, spořický hráč si neodpustil poznámku na rozhodčího, který zákrok neposoudil jako faul a v přerušené hře dává k překvapení všech červenou kartu. Baník se snaží strhnout vítězství na svoji stranu a tak se neustále pouští do útoku, ale bezúspěšně. O tři minuty později v obraně chybuje kapitán M.Farář, když zbytečně ztrácí míč, míč mu vypíchne Škota, okamžitě přihrává na „odchovance Baníku hrajícího ve spořických barvách“ J.Eiselta, ten si snadno poradí s Šlehofrem a s lehkostí obchází brankáře Novotného a střílí úvodní branku utkání. Hosté vedou 1:0. Za dalších pět předvádíme v obraně další minelu, když na pravé straně se špatně dohodne Hříbal, Šlehofer i brankář Novotný, míč si snadno doběhne rychlonohý Čížkovský a zvyšuje na 2:0. V závěru se ještě pokoušíme o nápor , do vyložené šance se dostává Mart. Špicar když z malého vápna střílí tvrdou ránu nad. Baník prohrává 0:2, když dobře rozehrané utkání ztrácí opět v druhém poločase, opět po individuálních chybách jedinců.

Trenér M.Váňa hodnotí utkání : Na zápas jsme se velice těšili, byla to konfrontace s mužstvem horní tabulky a hlavně velké drby se Spořicemi. Škoda, že se nás drží marodka, nastoupili jsme bez zraněných L.Šrouba a D.Hříbala. Další kvalitní hráč D.Butaš je momentálně na dovolené. Ve stejný čas hrálo i „B“ mužstvo, takže jsme měli pouze dva náhradníky. Ke smůle se ještě v 60.min. ošklivě zranil V.Holub, doufám a přeji si, aby jeho zranění nebylo vážné. Na utkání jsme se důkladně připravili a bylo vidět, že lépe než hosté. Kromě prvních pěti minut jsme byli po celý první poločas jasně lepší, jak v pohybu, tak ve fotbalovosti a připravováním fotbalových příležitostí. Šance M.Váňi a V.Holuba byli gólové. Jen díky vynikajícím zákrokům Nového zůstalo v poločase stav 0:0. Druhý poločas odehráli lépe hosté, byli pohyblivější oni, ale ke gólům a vítězství jsme jim paradoxně pomohli mi, dvěma školáckými hrubkami v deseti minutách. Dost utkání také ovlivnilo V.Holuba, který nám moc chyběl. Věřím, že by nějakým brejkem rozhodl v náš prospěch. Nevadí, jinak s výkonem mužstva jsem byl spokojený. Individuální chyby rozebereme na tréninku. Doufám, že se marodi dají brzy do kupy a konečně nastoupíme v plné síle.