Baník zabojuje o postup

Kategorie: Informace

Baník zabojuje o postupBaník Březenecká Chomutov se po podzimní části usadil na vedoucí příčce 1.B. třídy skupiny C. jasným cílem pro odvetnou část je tedy pokusit se o postup, což potvrdil i trenér Milan Váňa. „ Určitě se budeme snažit o postup, konkurence je veliká a nebude to rozhodně snadná záležitost.“ Ani samotný první zápas nebude odpočinkový, Březenecká přivítá doma třetí Spořice B.


Baník Březenecká Chomutov se po podzimní části usadil na vedoucí příčce 1.B. třídy skupiny C. jasným cílem pro odvetnou část je tedy pokusit se o postup, což potvrdil i trenér Milan Váňa. „ Určitě se budeme snažit o postup, konkurence je veliká a nebude to rozhodně snadná záležitost.“ Ani samotný první zápas nebude odpočinkový, Březenecká přivítá doma třetí Spořice B.

Budou o konečném umístění rozhodovat již první zápasy, ve kterých narazíme na týmy z horního pólu tabulky?

Rozhodně. Hned v prvních kolech nás čekají silní soupeři a myslím, že ty zápasy mohou hodně napovědět.

Jak pilně jste se na jarní část sezóny připravovali?

Opravdu hodně jsme trénovali, odehráli jsme zimní turnaj v Postoloprtech a několik dalších přípravných zápasů. Výsledky byly sice horší, neděláme z toho ale žádnou velkou vědu. Ze zkušenosti víme, že když byla horší příprava, v soutěži to může být přesně naopak.

Jaké nastaly změny v kádru?

Kubeš šel hrát krajský přebor do Kodaně. Naopak jsme získali nového brankáře Duška, který určitě dostane šanci. Jinak se kádr neměnil. Už tři roky u nás platí, že dáváme přednost mladým klukům, navíc jsme nechtěli zasahovat do sestavy, se kterou jsme dokázali uhrát podzimní vítězství.

Probíhala také spolupráce s rezervou?

Zkoušeli jsme několik kluků z „béčka“. Dostali šanci se ukázat a každý viděl, jestli na to má nebo ne. Do soutěže ale určitě nastoupíme se zkušenější sestavou z podzimu.

Můžu se přesto v boji o postup zrodit právě u mladého týmu nervozita?

Já myslím, že máme zkušený tým. Na špičce jsme hráli i loni, takže bychom neměli být nervózní.

K postupům patří také vyšší finanční náklady. Bude Baník po této stránce na vyšší soutěž připraven?

Troufám si říct, že v tomhle bychom byli lepší, než polovina 1.A. třídy. Netvrdím, že bychom extra vyčnívali, určitě bychom se ale s našimi podmínkami v soutěži neztratili.

 

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

facebook
facebook
facebook
facebook