FK Havraň - Baník Březenecká 5:2

Kategorie: Přáteláky

Další přípravné utkání hrajeme v Havrani. Sraz je u Penny, k utkání dorazilo pouze deset hráčů a tak se žhaví telefony kdo by ještě další přišel. Jediný, který měl zájem a chuť byl Jarda Ginter.

Další přípravné utkání hrajeme v Havrani. Sraz je u Penny, k utkání dorazilo pouze deset hráčů a tak se žhaví telefony kdo by ještě další přišel. Jediný, který měl zájem a chuť byl Jarda Ginter. Trenér Veselý postavil tuto základní sestavu: v brance P.Novotný, obrana zprava: S.Recman, L.Belák, Z.Kopta a J.Horváth, v záloze hrál M.Farář, D.Butaš, J.Kubeš aj.Ginter. V útoku M.Špicara a Marc. Váňa. Na střídačce pouze trenér Veselý a masér Voják. Domácí trenér Havraně měl k dispozici osmnáct hráčů, kteří se postupně zapojovali do hry. Ihned od úvodu se začalo hrát zhurta, ve 3.min po autovém vhazování a chybě obrany prochází před branku Ferenc a střílí úvodní branku. V 9.min. máme vyloženou šanci na vyrovnání, po centru Recmana na špicara, ten střílí do tyčky, odražení míč letí k Marc. Váňovi, který přestřeluje poloprázdnou branku. V 23.min. vyrovnáváme, ve vápně se uvolňuje Marc. Váňa, je stažený na zem a kopeme penaltu, kterou Kopta proměňuje. V 39.min. se dostáváme do vedení, nádherným sólem Kubeše skrz polovinu hřiště, několika pře šlapovačkami se dostává před brankáře, pokládá ho na zem a střílí branku na 2:1. Po celý první poločas bylo k vidění velice vyrovnané utkání, obě mužstva měli několik šancí na vstřelení branky. Druhý poločas byl už jednoznačně v režii domácích, kteří částečně obměnili jedenáctku a hlavně přidali na pohybu po hřišti. V 48. Min. domácí vyrovnávají , přizemní centr Nováka utíká brankáři Novotnému pod rukama. Hra Baníku byla po obdržené brance velice chaotická, po celou dobu se bránila a míče pouze odkopávala. V 70 min. domácí střílí třetí gól, po chybě Horvátha, který špatně rozehrál a zároveň nepokryl domácí Ference, který střílí branku. Za šest minut padá další branka, všichni Baníkovci reklamují ofsajt, rozhodčí však nechává hrát a tak Fiedler střílí čtvrtý gól. V 90.min. se ještě prosadil po pravé straně Benda, který prošel jako nůž máslem skrz obranu a zvyšuje na konečných 5:2.

Trenér Veselý hodnotí utkání takto: První poločas byl z naší strany velice dobrý, domácímu mužstvu jsme byli vyrovnaným soupeřem, v druhém poločase domácí přidali, mi jsme se pouze bránili. Fyzicky v utkání zcela odešel Farář, který dopoledne absoloval malou kopanou. Velkým zklamáním byl také výkon Kubeše, kterého druhý poločas odehrál bez nasazení a chuti. I přes chybu nás podržel brankář Novotný, který měl několik dobrých zákroků a mužstvo podržel od vyšší porážky. Celkově to byl velice špatný výkon a všichni by se měli zamyslet nad svým výkonem. To samé platí i na hráče, kteří se nedostavili k utkání a své spoluhráče nechali ve štychu.