FK Postoloprty - Baník Březenecká 7:1

Kategorie: Přáteláky

Poslední zkouška čekala hráče Baníku Březenecká na hřišti FK Postoloprty. První polovina hráčů hrála v sobotu v Oseku, druhá polovinu čekal silný soupeř z Postoloprt, loni sestoupili z 1.A. třídy a určitě mají v novém ročníku vysoké ambice.

Poslední zkouška čekala hráče Baníku Březenecká na hřišti FK Postoloprty. První polovina hráčů hrála v sobotu v Oseku, druhá polovinu čekal silný soupeř z Postoloprt, loni sestoupili z 1.A. třídy a určitě mají v novém ročníku vysoké ambice. Trenér Fořt postavil tuto základní sestavu: první poločas v brance M.Kombrza ( druhý poločas chytal L.Krátoška). V obraně hrál M.Majer, L.Belák a M.Sejček a J.Marek. V záloze M.Luxa, M.Farář a L.Opelt, J.Pýcha. V útoku M.Fořt a J.Ginter. Na lavičce připraven J.Horváth, Z.Horváth, M.Slezák a M.Nezbeda. Střídání probíhalo hokejovým způsobem. I přesto, že domácí mužstvo bylo favoritem, hrál se vyrovnaný zápas. První chybu v obraně vytvořil M.sejček, když namazal domácímu útočníku, který prostřelil Kombrzu. Ihned z protiútoku jsme mohli vyrovnat, střelu J.Pýchy domácí brankář vytáhl na roh. Další chybu v obraně vytvořil M.Nezbeda, který čistě získal míč, ale špatně přihrál malou domů a domácí zvýšili na 2:0. Třetí branka padla opět po chybě, záložní řada ztratila míč, po pěkné kombinaci útočníku a po technické střele prohráváme 3:0. A tímto výsledkem skončil i první poločas. Utkání rozhodoval delegovaný rozhodčí , domácí hráči hráli velice důrazný fotbal, což odnesli naši dva hráči, nejdříve odstoupil M.Sejček a následně Z.Horváth. Druhý poločas začal velice dobře, nejdříve do vyložené šance se dostal L.Opelt, který pěkně vystřelil na domácí branku. Z následného autu a faulu na Gintera kopeme penaltu, kterou J.Marek proměňuje. Měli několik pěkných možností ke snížení, ale nebyli jsme dostatečně důrazný ve střelbě. Další branku dostáváme po ztrátě míče, domácí se kombinací dostanou na dostřel a Krátošku napodruhé prostřelují. Po pěkné kombinaci středové osy se do šance dostává Opelt, který běží sám na brankáře, střelu domácí obránce vykopává z brankové čary. Regulérní branku přidáváme po centru Majera na J.Gintera, který hlavičkou prostřeluje domácího brankaře. Branka však není uznána, pomezní rozhodčí Baníkovec Kombrza signalizuje ofsajd. V 70 min. odstupuje dobře hrající Farář, domácí v posledních minutách dávají tři branky, dvě branky padají po ofsajdech, který nejsou odpískány, jedna branka po dokonalém vyšachování obrany a kombinace na jeden dotek. Domácí Postoloprty vyhrávají 7:1.

Trenér Fořt hodnotí utkání takto: Hráči odehráli dobré utkání, nelze jim upřít snahu a bojovnost, v několika pasážích jsme byli i mírně lepší. O naší prohře rozhodli individuální chyby jednotlivců, domácí mužstvo jsme nepustili do žádného silnější tlaku, naše mladé mužstvo si vypracovalo několik pěkných šancí, ale chyběl potřebný klid v zakončení. Doufám, že nedostatky odstraníme a dobře vstoupíme do soutěže, výhrou v Droužkovicích.