Historický postup, remizujeme v Meziboří 1:1

Kategorie: Mistr.zápasy

Historický postup, remizujeme v Meziboří 1:1Poslední zápas, který měl rozhodnout o postupu do 1.A. třídy byl ze všech nejtěžší. Soupeřem nám bylo mužstvo SFK Meziboří na které neumíme vůbec zahrát, což svědčí, že jsme tohoto soupeře ještě neporazili. Přesto hráči Baníku odjížděli k utkání s touhou zvítězit. Velké gesto připravují také funkcionáři Baníku a na utkání zajišťují autobus pro fanoušky. Trenér M.Váňa má k dispozici kompletní kádr.


Poslední zápas, který měl rozhodnout o postupu do 1.A. třídy byl ze všech nejtěžší. Soupeřem nám bylo mužstvo SFK Meziboří na které neumíme vůbec zahrát, což svědčí, že jsme tohoto soupeře ještě neporazili. Přesto hráči Baníku odjížděli k utkání s touhou zvítězit. Velké gesto připravují také funkcionáři Baníku a na utkání zajišťují autobus pro fanoušky. Trenér M.Váňa má k dispozici kompletní kádr. Do utkání nastupuje tato základní sestava: v brance P.Novotný, obrana zprava M.Farář, D.Šlehofer, D.Butaš a Z.Kopta, v záloze Mart. Váňa, L.Berthold a J.Hříbal, v útoku Marc. Váňa, M.Špicar a D.Hříbal. Na lavičce připraveni : náhradní brankář J. Dušek, Mart.Sejček, S.Recman, V.Burda a T.Kuhn. Utkání rozhoduje jako hlavní Zvonař, na lajnách Živnůstka, Zubr, v hledišti 100 diváků.

Od úvodu bylo utkání velice opatrné, oba dva soupeři hráli pečlivě ze zadu a k vidění toho nebylo. Až v 6 min. si vytváříme první polo šanci, D.Hříbal dobře zatáhne míč po pravé straně, zacentruje, na míč vyskakuje Marc. Váňa, hlavou míč netrefuje, odražený míči letí k  M.Špicarovi, který je překvapen, že je sám před brankářem, je faulován domácím obráncem ze zadu, rozhodčí jasně ukazuje na hráče zvedej se. V 22. Min. se dostávají do výborné kombinace, naší obranu zcela vyšachují, domácí útočník dostává míč mezi obránce a jde samostatně na branku. Brankář P.Novotný se snaží zmenšit střelecký úhel, střelu vyráží, přesto míč letí do branky. Míč se snaží ještě vykopnout D.Butaš, ale domácí obránce mu v tom brání, drží ho za dres, čehož si všiml také rozhodčí. Branka není uznána a mi všichni jsme si z hluboka oddychly. V 27.min. zahráváme trestný kop, který z 30 m zahrává J.Hříbal, střela byla tvrdá, ale letí přímo do náruče domácího brankaře. Hra byla vyrovnaná, po většinu se bojovalo o míč ve středu hřiště. První varování přichází v 33. Min., kdy domácí se postupným útokem dostávají až před naše vápno, střela hráče Nespera byla hodně nebezpečná, protože na mokrém trávníku brankář Novotný nedokázal ani zareagovat, míč lehce lízl tyčku. V 38.min. máme tutovku, v obraně míč získá farář, míč dobře vyveze přes půlku hřiště, přihrává napravo, kde nabíhá D.Hříbal, ten nebezpečně zacentruje, míč před brankářem těsně skočí a k překvapení se odráží od pravé nohy M.Špicara kousek vedle branky. První půla byla vyrovnaná, brankář Hejrant domácí několikrát dobře podržel. Druhá půlka začíná náporem domácích, hned v 50 min. má Novotný plné ruce práce. Berthold nešťastně hraje rukou, domácí Nesper zahrává trestný kop, tvrdou střelu s námahou Novotný vyráží na roh. Domácí se dostávají do tlaku, zahrávají několik rohů a každý je hodně nebezpečný. V 53.min. střídáme, odchází Berthold, nastupuje S.Recman. V 59.min. domácí z sílícího tlaku střílí úvodní branku. Domácí se dostávají do přečíslení, z pravé strany centrují, míč ještě Butaš dokáže odkopnout, jenže míč letí přímo na nohu Havlíčka, který střílí tvrdou – křižnou střelou na zadní tyč, domácí vedou 1:0. O dvě minuty můžeme vyrovnat, při domácích však stojí kupa štěstí. Dvakrát střílíme z malého vápna, pokaždé se míč biliardem odráží  mimo branku. Trenér M.Váňa opět sahá ke střídání, hru musíme nutně oživit,zejména ve středu hřiště, proto nastupuje T.Kuhn, odstupuje D.Hříbal. V 68.min. domácí obrana dlouho drží míč, naším pressinkem domácí obránci chybují, střela S.Recmana je však slabá.

Domácí si vypracují několik šancí, zejména ta v 75.min. volala po brance. Domácí levý obránce prochází důrazně po levé straně až před naší branku, nebezpečnou střelu z úhlu však P.Novotný lape., všichni jsme si oddechli. O dvě minuty však domácí chybují, když posílají míč svému brankáři, míč dobře zachytí M.Špicar, udělá kličku brankáři, přestože je v těžké pozici, svojí levačkou vyrovnává. Všichni Baníkovci, co jsou na stadiónu se radují, tento výsledek by nám všem bohatě stačil. Místo aby nás vyrovnávací branka uklidnila, naopak na naše kopačky se vkládá ještě větší nervozita, zbytečně ztrácíme míč a hrajeme hurá fotbal nahoru dolu, místo toho abychom čekali na soupeře. Domácí v závěru si vytváří tlak, v 78.min. chytá Novotný tutovku, když dvakrát po sobě zneškodní střelu z bezprostřední vzdálenosti. V 80.min. domácí Havlíček střílí z 30 m, tvrdou střelu Novotný konečky prstů vytlačí na roh.  O čtyři minuty mají domácí další šanci, když po centru na vysoký míč vyskakuje nejvýše domácí obránce,  míč však letí vedle branky. Poslední šanci na otočení výsledku mají opět domácí, jenže brankář Novotný je proti a tak Baníku vychytává cennou remízu. Okamžitě po pisku rozhodčího se všichni sbíhají před střídačku hostí, kde propukají první oslavy z postupu do 1.A. třídy. Všichni hráči, funkcionáři a fanoušci si berou nová postupová trička a šampaňské teče proudem. Oslavy se pomalu přesouvají do klubu, poslední hráči odcházejí něco po čtvrté k ránu.

Foto z utkání na facebooku

Hodnocení trenéra M.Váňi : Dneska nebudu hodnotit samotné utkání. Bylo vidět, že nám chybí malý krůček, ale přesto jakto vždy chodí, je tento krok strašně složitý. Měli jsme připravené nějaké oslavy, kluci věděli, že nesmíme prohrát a přitom všem jsme byli strašně nervózní. Utkání se z naší strany neslo v duchu velké nervozity. Za celý ročník všem hráčům, funkcionářům, fanouškům děkuji, jsme za postup moc šťastný. Postoloprty  s námi hráli celý rok o postup, v prvním kole jsme oba prohráli, mi ve Spořicích, oni v Meziboří. Na konci podzimu jsme byli první, oni bod za námi druzí. Na konci sezóny jsme skončili stejně, první a Postoloprty opět bod za námi. Stejně věřím, že nakonec postoupí dva a tím pádem, se náš letošní soupeř dostane do 1.A. třídy také. Teď teprve pro nás začne práce. 1.A. třída je o ničem jiném, kluci si pár dní odpočinou a 12.7.2011nastoupí do letní přípravy.  Budeme mít měsíc na to, abychom se důstojně připravili. Moc se těšíme na nové soupeře a hlavně na derby se Spořicemi. Nezapomeňte, že 25.6. jsou na hřišti oslavy postupu na 1.A. třídy.

facebook
facebook
facebook
facebook