Podzimní tip, jak si mužstva povedou v sezóně 2011/12

Kategorie: Informace

Podzimní tip, jak si mužstva povedou v sezóně 2011/12Před zahájením podzimní části se pokusím zhodnotit všechny mužstva, jejich úvodní zápasy a dovoluji si přidat osobně tip, jak dopadnou mužstva po 13.kole - sezóny 2011/12. Protože je mužstvo Baníku Březenecká nováček soutěže, je velice těžké hodnotit všechny soupeře, protože je osobně neznáme. Známe sílu mužstev z okresu Chomutov. Proto jsem použil jako nápovědu Deník fotbalového podzimu 2011, který vychází jako příloha Chomutovského deníku. Trochu mi také napověděla tabulka za poslední dva ročníky. A takto vidím postupové či sestupové ambice mužstev 1.A. třídy – sezóna 2011/12. Od šestého místa budou mužstva všechna vyrovnaná a v utkáních budou rozhodovat maličkosti.


Před zahájením podzimní části se pokusím zhodnotit všechny mužstva, jejich úvodní zápasy a dovoluji si přidat osobně tip, jak dopadnou mužstva po 13.kole - sezóny 2011/12. Protože je mužstvo Baníku Březenecká nováček soutěže, je velice těžké hodnotit všechny soupeře, protože je osobně neznáme.  Známe sílu mužstev z okresu Chomutov. Proto jsem použil jako nápovědu Deník fotbalového podzimu 2011, který vychází jako příloha Chomutovského deníku. Trochu mi také napověděla tabulka za poslední dva ročníky. A takto vidím postupové či sestupové ambice mužstev 1.A. třídy – sezóna 2011/12. Od šestého místa budou mužstva všechna vyrovnaná a v utkáních budou rozhodovat maličkosti.

1. TJ Proboštov – Po sestupu z krajského přeboru se v Proboštově mluví o okamžitém návratu. Mužstvo mají kompletní, ba naopak ještě silně posílily, mají velice zkušeného trenéra P.Bičovského a kanonýra Z.Záveského, který má zkušenosti z třetí ligy. Proboštov bude ztrácet body jenom výjimečně a vidím v něm 70% účastníka na postup. V úvodu začínají na domácím stadiónu, hostí Březno, pak zajíždí do Ervěnic, kde se moc vyhrávat nebude, ve třetím kole doma v derby hostí Oldřichov.

2. 1.FC Spořice – Druhý možný aspirant na postup, už několik let hraje špičku 1.A, třídy, ale vždycky chyběl potřebný kousek štěstí k postupu. Mají velice zkušený kádr v čele s špílmachrem J.Eiseltem, který několik let kopal ČFL v Chomutově.V letním období mužstvo nezahálelo, jako posila přišla rychlonohý J.Čížkovský , V Burda. Mají také nového trenéra P.Nového, který měl v přípravě velice dobré výsledky. Spořice začínají doma, hostí Oldřichov, pak zajíždějí k derby na Březeneckou, které bude mít určitě pořádnou diváckou kulisu, ve třetím kole hostí doma Duchcov. 25% šance na postup.

3. VČSA Ervěnice – V Ervěnicích se nahlas mluví o horních místech, už loňský rok se velice fotbalově zvedly. Přes léto posílili, přišli mladí hráči z Chomutova – stoper Hronek a středopolař Jánošík, z vlastní dorostu vytáhli dva dorostence. Mužstvo mají mladé, které nebude moc prohrávat.  Už v prvním kole se dá očekávat gólová přestřelka v Postoloprtech, v druhém kole hostí doma Proboštov a tento zápas ukáže, jak vysoké ambice mají hráči VČSA. Ve třetím kole zajíždí do Klášterce.5 % šance na postup.

4. Sokol Domoušice – Další stabilní  účastník 1.A. třídy, trenér P.Chaloupka má k dispozici zkušený kádr, který bude určitě hrát v horní polovině tabulky, na postup to asi ale stačit nebude.  Mužstvo přes léto proběhlo několik změn, ale osa mužstva zůstala. Domoušice v úvodu hostí nováčka ze Srbic a čeká je soupeř nelehký, v druhém kole jede na Loko B Chomutov, kde by se body mohli získávat. Ve třetím kole hostí stejně silné mužstvo Března.

5. FK Duchcov – tradiční účastník krajských soutěží, impulzivní kouč Pešek stabilizoval hráčský kádr Fk Duchcov, přes léto zaznamenali jak příchody, tak odchody, ale dle slov by mělo být mužstvo silnější než v loni. V prvním kole uvidí diváci derby se sousedními Ledvicemi, v dalším kole doma Soběchleby, ve třetím kole zajíždí na těžkou půdu do Spořic. Los zdánlivě příjemný, ale míč je kulatý a stát se může cokoli.

6. TJ Oldřichov – černý kůn soutěže, zkušené mužstvo vedené trenérem B.Matoušem bude hrát určitě v horních patrech. Mužstvo se přes léto trošku obměnilo, ale stálé posily zůstaly. Hodně bude záležet na úvodu, který mají velice těžký, v obou případech zajíždí na půdu aspirantů na postup, tedy do Spořic a Proboštova, v druhém kole hostí nováčka z Postoloprt.

7. Sokol Březno – starší, přesto zkušené mužstvo má co nabídnout, na domácím hřišti moc často body neztrácí, k hráčské obměně také nedošlo, takže lze očekávat klidný střed tabulky.  Letní příprava byla náročná, jak říká místopředseda Bodnárik.  Březno má v úvodu velice těžké soupeře, začíná v Proboštově, pak doma Klášterec a následně do Domoušic. Těžký los jako hrom.

8. FK Klášterec – další účastník 1.B. třídy, mužstvo mají poskládané na zkušených dvou-tří hráčů, zbytek doplňují o nadějné dorostence. Tak jako každoročně budou hrát ve středu tabulky. O vyšších ambicích ani předseda Henz nemluví, přestože příprava se povedla a potrápili v nic i účastníky krajských přeborů. V úvodních třech kolech hrají všechna derby, na úvod hostí LoKo B, pak jedou do Března a následně hostí Ervěnice. V těchto derby utkáních může často dojít i na překvapivý výsledek.

9. Viktoria Ledvice – Několik let po sobě měli problémy se záchranou v soutěži, vždy na poslední chvíli utekly hrobníkovi z lopaty a letos tomu nebude jinak. Sice zaznamenali přes léto více příchodů do kabiny a v novinách prohlašují, že letos se záchranářské práce opakovat nebudou. Sami uvidíme, zda dojde k výkonnostnímu růstu hráčů Viktorie.  V úvodu zajíždí k derby do sousedního Duchcova, pak doma hostí nováčka ze Srbic, ve třetím kole jedou do Soběchleb, takže los velice zajímavý.

10. Baník Březenecká – Po postupu z 1.B třídy panovali obavy zda mužstvo na soutěž má, ale letní příprava i přátelské zápasy napověděli, že zcela zbytečně. Mužstvo se posílilo o čtyři hráče, kteří se okamžitě zabydleli v základní sestavě ( J.zralík, V.Holub a Z.Vňkát z FC Chomutov, z Loko přišel na hostování L.Šroub).  O nějakých ambicích se nedá moc hovořit. Vedení má jasný cíl, klidný střed tabulky a vyvarovat se na jaře boji o záchranu. Kádr na to Březenecká má. V úvodu zajíždí na půdu neznámého soupeře, do Soběchleb. Pak doma hostí v derby 1.FC Spořice, které bude jistě dostatečně vyhecované. V třetím kole na půdu do Postoloprt, los zrovna není lehký, ale jestliže mužstvo chce hrát střed bodovat se musí s každým.

11. Sokol Srbice – další nováček soutěže, ze skupiny A postoupil jednoznačně, v sezóně se prezentoval výborným útokem. V letním období se mužstvo posílilo o další hráče, zakončovatel Krejčí přišel z Oldřichova a další. Úkol pro sezónu je jasný, vyhnout se záchraně. Něco mi ale napovídá, že toto mužstvo bude bojovat ve vyšších patrech. V úvodu nováček hraje dvakrát venku, nejdříve zajíždí do Domoušic, následně k Teplickému derby do Ledvic, ve třetím kole přivítají na umělé trávě Loko B Chomutov. Los docela solidní.

12. TJ Soběchleby – ještě před několika lety válely v krajském přeboru, pak přišla fotbalová krize, z které se mužstvo postupně zvedá. Mužstvo prošlo v posledních měsících velkou obměnou, přišli mladí, nadějný hráči z FK Ústí n.L, zkušení - starší hráči pověsili kopačky na hřebík. Zkušenosti právě budou tomuto mužstvu velice chybět. Ani příprava nebyla optimální. Mužstvo by se ale nemělo podceňovat. Mužstvo by se mělo pohybovat okolo 10. Místa. V úvodu hostí nováčka z Březenecké, pak jede do Duchcova, třetí kola doma hostí Ledvice. Právě úvod rozhodne, kde se mužstvo bude pohybovat po celou sezónu.

13. LoKo Chomutov B – B mužstvo Loko, už  hraje několik sezón pořád stejně, slouží  převážně na rozehrání zraněných hráčů A mužstva, pro mladé hráče či dorostence. Když je potřeba udělat body, tak se povolají zkušení hráči A mužstva. Asi letos to bude probíhat stejně. Takže lze očekávat, že v jarní části se nakonec mužstvo zachrání. O posilách či odchodech je zbytečné hovořit, vše je závislé na A mužstvu, které hraje krajský přebor. Loko začíná v derby v Klášterci, doma hostí ambiciózní Domoušice v čele s trenérem Chaloupkou, který zde na Loko několik sezón trénovat. V třetím kole jede na půdu nováčka do Srbic.

14. FK Postoloprty – Po postupu z 2. místa 1.B. třídy se čekalo , že mužstvo se posílí, aby nemělo problém se záchranou. Jenže ouhle, pravý opak, zkušení hráčí Fleischman a Pokorný skončili, o hvězdy Uhlíka a Fridricha mají zájem kluby z Lounska. A tak se pouze posílilo o mladé dorostence. Uvidíme, zda mužstvo bude získávat body, protože los v úvodu mají velice těžký. Doma hostí silné Ervěnice, pak zajíždí do Oldřichova, ve třetím kole hostí Březeneckou.

Komentáře rss


avataricon ,RE odpovědět trvalý odkaz
Děkuji za informaci...
avatar,Chaloupka odpovědět trvalý odkaz
Čus, Chaloupka netrénuje v Domoušicích, ale v Dobroměřicích. 9
Domoušice vede Luger, bývalý brankář chomutovského FC.

facebook
facebook
facebook
facebook