Rozhovor s Jajdou Cantonou-Ginterem

Kategorie: Rozhovory

Rozhovor s Jajdou Cantonou-GinteremPo osmém odehraném kole okresního přeboru, jsem oslovil k rozhovoru nováčeka v klubu, ostříleného harcovníka a cestovatel Jajdu Cantonu-Gintera.Na Baníku sice neodehrál moc zápasů, přesto do kabiny zapadl velice dobře. Pořád vymíšlí nějaké hovadiny a všechny nás slušně baví. Třeba hláškama z seriálu Okresní přebor. Nejlepší výkon asi podal v zápase s Radonicemi, když se mu spoluhráči připravili sedm vyložených šancí a Jajda je ve třech případech proměnil. Rozhovor najdete zde...


1. Kdy a kde jsi začínal s fotbalem Jajdo Cantono ?
No, úplně když jsem byl malinkatej klučík tak jsem začal hrát za Domovinu Chomutov, měli tenkrát takový fajnový drniště u 12. ZŠ Heyrovskýho, tam co dneska hrají ty naši špičkový chomutovský soft-balisti.., je to kousek od závodu Povodí Ohře.. Pak se Domovina spojila s Lokomotivou a později s Konstruktivou, vzniklo z toho AFK Loko a tady jsem kmenovým hráčem dodnes..
2. Kariéru máš dlouhou, určitě i zajímavou. Přišli nějaké úspěchy či trofeje ?
Ty čoeče, já jich zas tolik nemám, já to hraju hlavně pro švandu, jako že mě to baví, ale hrál jsem asi 6 let v Německu, potom taky 7 let v USA, ale všechno vždycky tak na úrovni 1.B nebo 1.A třídy
3. Ne všichni tě tak dobře znají. Prozradíš čtenářům tvoje fotbalové slabiny a přednosti ?
No tak ti povím, že jako těch slabin mam docela dost, za mlada to celkem šlo, úžasně jsem to míchal, ale zdá se mi, že čím jsem starší, tím jsem dřevěnější, tak já nevím já bych to shrnul asi takhle.. K těm slabinám určitě patří zbrklost, neklid v koncovce, taky se snadno nechám vyplašit. K přednostem určitě fyzická kondice, rychlost, vypracuju si mraky šancí.Taky se marně snažím najít ten zabijáckej instinkt na góly, co jsem někde potratil.. No snad se někde najde..
4. Na Baníku hraješ prvním roce, přesto patříš mezi mazáky v „B“ mužstvo, pravidelně chodíš na tréninky, jak by jsi zhodnotil kolektiv, který je na Březenecké.
Tak parta je tu výborná, bo nakonec proto jsem tu šel, a tak jako že na důchod si fajně zahrát za Béčko.. Zejména některý večery v Galošce, to je teda super-příběh.. Možná vydám i knížku..
5. Co říkáš na tréninky a na přípravu letní. Jsi spokojený nebo ti tam něco chybělo.
Ale tak nějak jsem vcelku spokojenej, mě to stačí, ale kdybych byl mladší, asi by to chtělo potrénovat víc, řeknu ti na rovinu, kdekoliv jsem předtím byl, trénuje se v přípravě i během roku víc..
6. B mužstvo má docela nevyrovnané výkony, kde hledat chyby, vždyť doma všechny soupeře jednoznačně přehráváme a venku tápeme.
Víš jak, prohrajeme vždycky když Áčkaři hrajou ve stejnej čas jako my, holt ty dva-tři Áčkaři jsou u nás znát, daj tomu myšlenku, řád, systém, plus víc pokrejou dozádu..
7. Tvé soukromí také nikdo pořádně nezná. Jaké máš koníčky?
A jó tak, nějaký ty hérečky, trošku šantán (taneček), Galoška (rošambo) atd.
8 .A na čem si nejvíce pochutnáš a co rád piješ ?
Nestydím se dát si řízek s vařeným bramborem a vokurkovej salát, u toho alkoholu je to podle nálady Myslivec-Cola, Myslivec-Sprite, Becher-Sprite, Cola-Rum, Citrus-Tonic..
9. Sleduješ web Baník, co by jsi změnil, jak hodnotíš stránky?
Jó, stránky jsou docela v cajku, akorát by to chtělo poopravit ten kádr hráčů s fotkama, jsou tam ňáký Fešáci, který jsem letos na Baníku vůbec neviděl..
10. Co by jsi okamžitě na Baníku změnil, kyd jsi měl kouzelný prsten arabely ?
Tak určitě by nám slušelo nový hřiště s umělkou (ta 4 tráva, ta vysoká), taky nějaký pěkný trénovací hřiště, kabiny.. Takže všeobecně řečeno, asi bych pořídil nějaký pěkný zázemí pro hráče, no a pro sebe (dyž už bych teda měl ten prsten) by se mi hodilo sundat 20 let dolů, to by bylo fajn..

Moc díky za rozhovor, přeji ještě hodně sportovních úspěchů...

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

facebook
facebook
facebook
facebook