Sokol Březno - Baník Březenecká 0:0

Kategorie: Přáteláky

V sobotu 24.7. odehrálo mužstvo Baníku první přípravný zápas proti špičkovému mužstvu 1.A.třídy Sokolu Březno. K utkání se sešlo solidních čtrnáct hráčů, navzdory tomu, že osm hráčů

V sobotu 24.7. odehrálo mužstvo Baníku první přípravný zápas proti špičkovému mužstvu 1.A.třídy Sokolu Březno. K utkání se sešlo solidních čtrnáct hráčů, navzdory tomu, že osm hráčů odjelo na „dovolenou“ na Knížecí rybník. Přesto trenéři M.Váňa a V.Valenta museli mírně improvizovat v sestavě, protože v kádru máme nové tváře, zejména nadějné dorostence Jirku Horvátha a Martina Sejčka či zkušeného na hostování zapůjčeného Jar. Gintera. Všichni hráči odehráli potřebný čas, protože rozhodčí Naďal povolil střídání hokejovým způsobem. Trenéři postavili tuto základní sestavu: v brance P.Novotný, obrana zleva: Martin Valášek, Luboš Belák, Martin Sejček a Venca Burda, v záloze Martin Váňa, Tomáš Kuhn, Jirka Kubeš a Dušan Hříbal. V útoku Martin Špicar a Marcel Váňa, na lavičce Jar.Ginter, Jirka Horváth a Simon Recman. Po počátečním oťukávání a seznamováním s míčem po měsíční pauze, se hra plně otevřela, protože se hrálo od šestnáctky k šestnáctce. Postupně jsme se začali osmělovat a proti mužstvu Března jsme si začali vytvářet pěkné šance. V první půli Kuhn trefil hlavou břevno, po pěkném rohu Kubeše. Marcel Váňa vstřelil regulérní gól, který rozhodčí pro údajný útočný faul neuznal. V první půli jsme měli ještě velkou šanci, kde za držení ruky na D.Hříbala, měla být odpískána penalta. Zkušené mužstvo Března, kde hráli Svoboda, Lux, Rezkové a další měla pár náznaků šancí, ale stříleli vedle, nebo vše pochytal P.Novotný. Druhý poločas byl ještě lepší, protože obě mužstva se snažila vstřelit branku. Přesto domácím v závěru docházeli síly a Baník byl posledních dvacet minut lepší. Během druhé půle jsme měli sedm gólových šancí, které volali po brance ale marně. A kdo se nedokázal prosadit: 2 x Špicar, 1x Martin Váňa, 2x V.Burda, 1x T.Kuhn,1x Marcel Váňa. Skvěle domácím zachytal brankář Lux, který měl největší zásluhu o přijatelném výsledku pro Březno 0:0, protože gól vysel ve vzduchu. Nakonec jsme mohli i prohrát, protože deset minut před koncem domácím rozhodčí neuznal gól pro ofsajd.

Trenér Váňa hodnotí utkání: Přípravný zápas proti špičkovému mužstvu Března splnil účel, který kvůli podmáčenému terénu v Březně byl odehrán v nedalekých Hrušovanech. Ukázalo se, že se můžeme měřit proti mužstvu z 1.A. třídy. Naše mladé mužstvo ukázalo svoji sílu, myslím si, že jsme měli fyzicky navrch. I herně se mě i asistentovi Valentovi utkání líbilo. Mladí kluci dostali šanci, všichni si svoje odehráli a zvlášť chválím L.Beláka, M.Sejčka, kteří zahráli velice dobře v obraně. Velice dobře hrál Marcel Váňa, který po zranění šel hodně herně nahoru, chodí zodpovědně na trénink, kde dobíhá mezi prvními. To samé mohu říci i o mladém J.Horváthovi, který na sobě hodně zapracoval a velice mne mile překvapil. S tréninkovou docházkou mohu být ještě spokojený s M.Nezbeda, M.Farář, Mart. Váňa, S.Recman a L.Belák, kteří chodí chodí poctivě. Pevně věřím, že ostatní se také přidají a herně a výkonnostně půjdeme všichni nahoru. Doufám, že dobrý výsledek z Března hráče povzbudí a svoji docházku na tréninky zlepší. Příští přátelský zápas hrajeme v sobotu 31.7. od 17 hod. v Havrani. V úterý se ještě vyřeší přátelský zápas na neděli 1.8. pro „B“ mužstvo. Málkov má problémy s hráči, k řešení se jeví pravděpodobně zápas s 1.SK Jirkov. Všichni sledujte internetové stránky.

Tento týden jsou tréninky v ÚTERÝ, VE STŘEDU A V PÁTEK, sraz v 17:45 HOD. na 13.ZŠ. Všechny tréninky budou kondiční a herní (práce s balónem po zátěži), kola ve středu nebudou, bude se normálně trénovat na hřišti 13.ZŠ.