Střelecké hody, doma porážíme H.Jiřetín B 12:2

Kategorie: Mistr.zápasy

Střelecké hody, doma porážíme H.Jiřetín B 12:2V předposledním kole hráče Baníku Březenecká čeká relativně lehčí soupeř, jistý sestupující mužstvo Sokola H.Jiřetín B. Na dálku však všichni sledují i výsledek utkání FK Postoloprty a SK Černovice. Obavy z tohoto utkání byli veliké, protože rivalita mezi kluby SK a Baníku je veliká, jak mezi funkcionáři tak mezi hráči a tak se dalo očekávat, že černovičtí zápas odehrají v tréninkovém tempu.

V předposledním kole  hráče Baníku Březenecká čeká relativně lehčí soupeř, jistý sestupující mužstvo Sokola H.Jiřetín B. Na dálku však všichni sledují i výsledek utkání FK Postoloprty a SK Černovice. Obavy z tohoto utkání byli veliké, protože rivalita mezi kluby SK a Baníku je veliká, jak mezi funkcionáři tak mezi hráči a tak se dalo očekávat, že černovičtí zápas odehrají v tréninkovém tempu.

My jsme se však soustředili na náš zápas, který měl jednoznačného favorita, úkolem hráčů bylo nastřílet co nejvíce branek a dostat se o skóre na první místo před Postoloprty. Trenéři však měli několik problémů se sestavou, omluven byl kapitán M.Farář, Z.Kopta, který se dopoledne oženil a další dva hráči, kteří byli pozváni na svatbu. Nakonec bylo všechno jinak, kluků bylo málo a tak museli dorazit i pozvaní na svatbě. Trenér M.Váňa postavil tuto základní sestavu: v brance s kapitánskou páskou P.Novotný, v obraně z prava: T.Kuhn, D.Šlehofer, D.Butaš a V.Burda, v záloze J.Hříbal, L.Berthold a Martin Váňa, v útoku D.Hříbal, Marcel Váňa a M.Špicar. Na lavičce nedoléčený M.Sejček a asistent trenéra M.Nezbeda. Utkání rozhoduje jako hlavní Zavadil , v hledišti 70 diváků.

Utkání začíná výkopem hostů, kteří přijeli pouze s deseti hráči a bez brankáře, kterého mají zraněného. Od úvodu jsme se tlačili před hostující branku, ale ne a ne vstřelit rychlý, uklidňující gól. Často jsme se však sami dostávali do úzkých, protože jsme špatně zakončovali. Ani pohyb, ani kombinace nebyla optimální a tak hosté důslednou obranou dlouho drželi nerozhodný výsledek.  Naši hráči byli hodně nervózní, důležitost zápasu byla veliká. V 2.min. dobře přihrává za obranu hostů T.Kuhn, za míčem sprintuje M.Špicara, míč však má na svoji slabší pravou nohu, slabou střelu brankář chytá. Ve 4.min. získáváme míč na půlce, D.Šlehofer kolmicí mezi obránce nachází L.Bertholda, který jde z úhlu samostatně na brankáře, nastřeluje však vyběhnutého brankáře. Další závar si vytváříme v 7. min., kdy nebezpečně z hranice vápna střílí Marc. Váňa, brankář předvádí výborný zákrok a míč vyráží na roh. O dvě minuty později si vytváříme tutovku, na levé straně dobře míč zatáhne M.Špicar, centrem nachází D.Hříbala, který je na malém vápně úplně sám, jenže jeho střela z první končí nad brankou. Silný nápor zužitkujeme až v 11.min. , kdy na levé straně míč vybojuje V.Burda, sérií narážeček se dostává za obranu a z úhlu prostřeluje brankaře hostí. Po vstřelené brance hra zcela upadá, k vidění je spousty nepřesností. Až ve 20.min. Marc. Váňa vybojoval míč, narážečkou s L.Bertholdem se dostáváme do rychlého protiútoku, dlouhým pasem přes celé hřiště nachází M.Špicara, který jde samostatně po pravé straně sám na brankaře. Přehazuje si míč na levačku a technickou střelou obstřeluje brankáře. Vedeme 2:0. Po druhé brance hosté hru otevírají a několikrát se dostanou na dostřel naší branky. První nebezpečná akce však končí brankou. V 26.min.se hosté dostávají skrz střed hřiště před naše vápno, přihrávkou na levou stranu nachází hráče hostů Kost, který dobře vyhodnotí situace a lehce obstřeluje brankáře Novotného. O osm minut bylo ještě hůře. Hosté rychle rozehrají tr.kop, míč za obranu dostává Brejcha, který je nedostatečně bráněn Burdou a pěkným lobem vyrovnává na 2:2. Obdržený gól naše hráče ještě více znervózněl. Branku do šatny střílíme za minutu dvanáct, Butaš v obraně dobře získá míč, pěkně přihrává na Marc. Váňu, který jde na branku, sice je bráněn, přesto technickou střelou obstřeluje brankáře. Po prvním poločase vedeme 3:2, ale výkon je hodně mizerný.

Druhý poločas začíná naší rozehrávkou, kombinací se dostáváme před branku hostí, hosté mohou několikrát míč odkopnout, k odraženému míči se však dostává V.Burda a angličanem zvyšuje na 4:2. V 52. Min. střílíme opět po pěkné kombinaci po levé straně gól. Dobře hrající V.Burda uniká po levé straně,  narážečkou s Marc.Váňou proniká obranou, míč si však zbytečně předkopne, přesto svým důrazem míč dorazí před obránci a brankářem. Tento gól byl nejdůležitější, branka soupeře zcela zlomila, obrana Jiřetína zcela rezignovala a nestíhala zastavoval útoky domácích, protože hned o minutu později střílíme po centru M.Špicara. Na střelu D.Hříbala dobře reaguje brankář, jenže osamocený T.Kuhn z první posouvá míč do sítě. Vedeme 6:2 a trenér M.Váňa, je konečně spokojený. Další radost mu dělá M.Špicar, který dostává z pravé strany přihrávku od Mart. Váňi, dobře se prosazuje v souboji 1:1, nasazuje druhému obránci housličky a přihrává Marc. Váňovi, které už střílí do poloprázdné branky. Po sedmé brance se hra urovnává a ani jedno mužstvo nic mimořádného nepředvádí, během 25 minut si vypracováváme další a další šance, ale koncovka je nepřesná. Další vlna branek přichází v 79.min. kdy Mart. Váňa vybojuje míč ve středu, přihrává polovysoký míč za obranu, kde nabíhá  D.Hříbal, který dělá kličku obránci a brankáři současně, v tísni střílí do prázdné branky, míč se otírá o levou tyčku a končí v síti. Další akce začíná opět na levé straně, když Mart. Váňa získává míč, přenáší hru na druhou stranu, nachází   V.Burdu, který si zpracovává na prsa a z voleje tvrdě střílí do branky, brankář skáče na prázdno. Zvyšujeme už na 9:2, ale ještě není konec. V 83.min. se  k míči dostává d.Hříbal, jeho střelu obránce stačí ještě zblokovat, na odražení míč nikdo nereaguje a tak v pohodě střílíme desátou branku. Hosté vysoké skóre psychicky sráží , nervy na uzdě neudrží Dohnal a zcela zbytečně fauluje J.Hříbala, dostává ihned červenou kartu. V 84.min. střídáme, odchází J.Hříbal, nastupuje M.Nezbeda. Jedenáctou branku střílíme po akci po pravé straně, kdy  D.Hříbal dobře zatáhne míč, centrem nachází D.Šlehofra, který nártem střílí přesně k tyčce. Poslední zásah přichází po rohovém kopu M.Špicra, nachází  D.Hříbala, který střílí dvanáctou branku. Po rozehrávce hostů ve středu hřiště je utkání ukončeno. MISSION  NUMBER  FIVE CASH

Hodnocení trenéra M.Váňi: Dnešní zápas měl hodně napovědět o postupu. My jsme měli za soupeře předposlední H.Jiřetín, který sice měl teoretickou šanci na záchranu a Postoloprty nevyzpytatelné Černovice. Nakonec se ukázalo, že našeho soupeře jsme jednoznačně přehráli, kluci si zastříleli a nebýt špatného začátku výsledek mohl být ještě vyšší. Chválit dnes nikoho nebudu, ale jsem šťastný, že jsme udělali další důležitý krok k postupu a pevně doufám, že to dotáhneme do vítězného konce. Tréninky naposled před letní přestávkou jsou v UT a PA od 18.00 hod. a v neděli , všichni za historickým úspěchem do Mezibořím. Nezapomeňte, 1. B. třída má poslední kolo v neděli, sraz hráčů áčka bude 19.6. vu Penny na Březenecké v 15:20 hod., odjezd v 15:30 hod. Budeme rádi, když se dostaví všichni, co v téhle sezóně za áčko Baníku hráli.