V zápase roku remizujeme 3:3 v Postoloprtech

Kategorie: Mistr.zápasy

V zápase roku remizujeme 3:3 v PostoloprtechUtkání roku, ba či dokonce historie Baníku Březenecká se hrál v sobotu 4.6.2011 v Postoloprtech. Pro náš klub to byl výjimečný zápas, na který se těšili všichni hráči, funkcionáři a fanoušci, protože v dlouholeté historii klubu to bylo první a doufám, že ne poslední utkání o postup do vyšších tříd. Soupeřem našeho mužstva bylo zkušené mužstvo FK Postoloprty, které s těmito zápasy má bohaté zkušenosti. Hrálo se o všechno, protože vítězství v zápase znamenalo pro obě mužstva takřka jistý postup do 1.A. třídy.

Utkání roku, ba či dokonce historie Baníku Březenecká se hrál v sobotu 4.6.2011 v Postoloprtech. Pro náš klub to byl výjimečný zápas, na který se těšili všichni hráči, funkcionáři a fanoušci, protože v dlouholeté historii klubu to bylo první a doufám, že ne poslední utkání o postup do vyšších tříd.  Soupeřem našeho mužstva bylo zkušené mužstvo FK Postoloprty, které s těmito zápasy má bohaté zkušenosti. Hrálo se o všechno, protože vítězství v zápase znamenalo pro obě mužstva takřka jistý postup do 1.A. třídy. Soupeře jsme měli dobře zmapovaného, protože poslední kola jsme je pečlivě studovali jejich hru, chování na hřišti, zjišťovali jsme přednosti a slabiny. K tomu jsme si určili taktiku a sestavu, která byla odhodlána v Postoloprtech zvítězit. Na trávník vyběhla tato základní sestava: v brance P.Novotný, v obraně z prava: Z.Kopta, D.Šlehofer, D.Butaš a V.Burda, v záloze J.Hříbal, kapitán M.Farář, L.Berthold a Martin Váňa, v útoku D.Hříbal a Marcel Váňa. Na lavičce : náhradní brankář J.Dušek, L.Belák, M.Sejček a M.Špicar. Utkání rozhoduje zkušený rozhodčí Živnůstka, v hledišti 100 diváků.

Utkání bylo od úvodu velice rychlé, domácí Postoloprty se do nás zakously a od úvodu bylo lepší, rychlejší, důraznější v soubojích. Naše mužstvo bylo hodně zakřiknuté, hráči si nevěřili a tím kupili jednu chybu za druhou. Již v 1.min. ztrácíme zbytečně míč v rozehrávce, domácí rychle přenáší těžiště hry na opačnou stranu, pro míč si jde brankář P.Novotný, ale velice nejistě. Domácí rychlý útočník Bílý jde důrazně do souboje a špičkou nohy míč při zvedává, míč letí kousek od naší prázdné branky. Ani tato akce nás nevarovala, ba naopak, naše neaktivní hra a zbrklost pramenila v zbytečnou branku. Do středu obrany jde centr, který výborně prodlužuje domácí Poljič na rychlonohého Uhlíka, který není bráněn, ten si v klidu zpracovává, dělá kličku bezmocnému brankaři Novotnému a s přehledem střílí úvodní gól. Další minelu v obraně vytváříme  v 7.min., když vyběhnutí Novotný míjí míč a před dotírajícím domácím Bílým odkopává těsně před brankou Butaš. Naše hra, pohyb po hřišti byl velice špatný a domácí si s námi dělali, co chtěli. Ve 12.min. dostáváme druhý gól, před vápnem faulujeme, k trestnému kopu se staví domácí Fleischman a střílí do levé tyčky, u odraženého míče je první Bílý a střílí druhý gól do prázdné branky. Po druhé obdržené brance se hry už trošku srovnává, hraje se nahoru dolu, což byl v tak velkém vedru náročné. V 17.min. zahráváme z pravé strany trestný kop, centr J.Hříbala nachází Z.Koptu, který hlavičkuje současně s domácím obránce, k míči se dostává Marc.Váňa, který okamžitě přiťukává na volného Faráře, který je atakován, přesto prostřeluje domácí Junka, který ho nesmyslně fauluje. Vzniká zajímavá situace, rozhodčí gól neuznává pro ofsajd, domácí brankář dostává žlutou kartu. V 18.min. se dostáváme po pravé straně do přečíslení, domácí nám však míči se štěstím vypíchnou a okamžitě přechází do odkryté Baníkovské obrany. Za ní se dostává Poljič a z pravé strany jde samostatně na branku, naštěstí střílí do boční sítě. Další těžkou ránu nám zasazují domácí v 25.min., když vysoký centr sklepává Poljič na Fridricha, který z 30 m střílí přesně k pravé tyčce. Domácí už vedou 3:0 a my jsme zralý na ručník. V 34.min. střídáme, po nepřesvědčivém výkonu odchází D.Butaš nastupuje T.Kuhn, který dostává jasné instrukce jak hru oživit. Naděje na otočení výsledku přichází v 42.min., kdy Farář dobře přihrává za obranu na Marc. Váňu, ten si ve velkém vápně prosazuje 1:1, dělá kličku domácímu brankáři, který ho sráží k zemi. Rozhodčí jasně ukazuje na pokutový kop, domácí brankář dostává druhou žlutou a následně červenou. Důležitou penaltu jde proměnit J.Hříbal, ale netrefuje ani branku. První  poločas domácí jasně vyhrávají 3:0 a zaslouženě, protože byli lepší. Do druhého poločasu nastupuje M.Špicar, střídá nevýrazného J.Hříbala. Od začátku druhého poločasu se snažíme více kombinovat, ale domácí nás do žádné šance nepouští, ba naopak, všechny jejich protiútoky do naší obrany jsou nebezpečný. V 48.min. opět chybuje V.Burda, domácí mají tři možnosti jak prostřelit Novotného, při našem mužstvu stojí obrovské štěstí.  V 59.min. nám opět všem zatrnulo, když domácí se prosazují po pravé straně, dlouhým centrem přenáší na opačnou stranu, kde je opět špatně pokrytý Uhlík, který naštěstí  střílí kousek od branky. Kontaktní branku nemůžeme vstřelit, domácí jsou lepší, důraznější a to hrají o deseti. Šťastnou branku střílíme v 65.min. ,kdy k odraženému míči se dostává D.Hříbal a 30 metrů střílí tvrdě na branku, míč se lehce otře o záda domácího obránce a k překvapení všech končí v brance. Další příležitost má D.Hříbal, ale brankář mu reflexivně míč vyráží na roh. O minutu později je však zle zase u naší branky, Kuhn ztrácí míč ve vápně, houževnatý Fridrich však ve vyložené šanci zklamal. V 69.min. střídáme, odchází Martin Váňa, útok jde posílit L.Belák.  Další branku přidáváme opět po střele z dálky, když v 79.min. střílí z 30 m T.Kuhn, míč ve vzduchu pěkně zaplaval a hráč z pole Poljič, skáče do prázdna. Domácí sice pořád makají, ale síly jim rychle ubývají, mi se dostáváme čím dál více před branku, ze závarů však nedokážeme nic proměnit. V 89.min. má na kopačce vyrovnání L.Belák, když ho nachází dlouhý centr od Z.Kopty. Stojí v tváři tvář brankaři, přesto ho pouze nastřeluje. V posledních minutách už hru pouze nakopáváme a spoléháme, že domácí chybují. V 92.min. se po centru a špatném odkopu domácích obránců dostáváme ve vápně k míči. D.Hříbal si dobře obhazuje soupeře, druhý ho však nešetrně fauluje a rozhodčí s prodlevou píská penaltu. Zodpovědnost na sebe bere D. Šlehofer a tvrdou ranou pod břevno vyrovnává na 3:3. Utkání končí pro nás šťastnou remízou 3:3, ta však nic neřeší a postup budeme bojovat až do posledního kola.

Trenér M.Váňa: Dnes nám šlo o všechno, sestava a taktika byla založená na tom, abychom neinkasovali, drželi výsledek, který nám dává šanci na postup. Všechno co jsme si před zápasem řekli, bylo na hřišti právě na opak. Snaha byla nenechat soupeře střílet ze středních vzdáleností, nefaulovat před brankou, protože standartní situace domácí zvládají výborně. Za 25 min. bylo však všechno jinak. První poločas jsme byli zralý na ručník a to ještě J.Hříbal, jinak neomylný zazdil naši naději, když neproměnil pokutový kop. O poločase jsem všem hráčům důrazně promluvil, že nic není ztracené, protože i remíza je pro nás v tu doby i vítězstvím. Za první poločas není koho pochválit, musíme přidat na bojovnosti  a mít vůli zápas otočit. Měli jsme i potřebné štěstí, protože soupeř měl i v druhém poločase spoustu šancí, které však neproměnil. Nakonec bych vyzdvihl výkon D.Hříbala, který první brankou na startoval  mužstvo k obratu, Marc. Váňu za bojovnost a důrazné napadání soupeře a hlavně D.Šlehofra za rozvahu a klid v obraně. Ještě není konec a musíme se dobře připravit na dalšího soupeře, doma hostíme mužstvo H.Jiřetína B, vždyť každý gól, každá šance může být důležitá.

PS: fotky jsou na facebooku