Zápas o život v Kovářské

Kategorie: Mistr.zápasy

Zápas o život v KovářskéJarní část sezony 2011/2012 zahájilo „B“ mužstvo Baníku Březenecká mistrovským utkáním na hřišti FK Jiskry Kovářské. Kovářská je a vždy bylo velmi nepříjemným soupeřem, jejich hráči jsou rychlí a důrazní a zejména v zápasech na domácím hřišti, které by se dalo přirovnat k překážkové dráze. Nicméně co si pamatuji, tak jsme v Kovářské zatím nevyhráli. Hráčský kádr se po zimní přestávce obměnil.

Jarní část sezony 2011/2012 zahájilo „B“ mužstvo Baníku Březenecká mistrovským utkáním na hřišti FK Jiskry Kovářské. Kovářská je a vždy bylo velmi nepříjemným soupeřem, jejich hráči jsou rychlí a důrazní a zejména v zápasech na domácím hřišti, které by se dalo přirovnat k překážkové dráze. Nicméně co si pamatuji, tak jsme v Kovářské zatím nevyhráli. Hráčský kádr se po zimní přestávce obměnil. Přišel Moravec a svoji brankářskou kariéru v Baníku nastartoval Dominik Pavlovský, který nahradil Jakuba Duška. Očekáváme i další hráče buď z „A“ týmu nebo „navrátilce“, kteří si oddechli od fotbalu na jednu či dvě části sezony.Ale také je potřeba zmínit, že naši tzv. „bačové“ resp. kořenáči Baníku Čápe, Tomek a další mladší nebudou v jarní části chybět. Trenérem našeho mužstva je Petr Fořt a v kabině nominoval do základní sestavy tyto hráče: Dominik Pavlovský (G), Moravec (pravá obrana), Bely a Čony (stoperská dvojice), Jenda (levá obrana), Horvy (pravá záloha), Pája a Čápek (střed zálohy), Zoli (levá záloha), Tomek a Sejda (útočná dvojice). Na střídačce připraveni Špicíňu a Jarda Pýcha, fanoušci – Chosé, Sejdovo táta, Hříbek a ještě někdo J. Pozn.: Za správnost základní sestavy neručím J

Začátek prvního poločasu měli mírnou převahu domácí, útočné akce vedli většinou přes střed hřiště, ale do žádné vyložené šance se nedostali. Naše mužstvo občas zbytečně chybovalo v přihrávkách, ale trochu se na tom podepsal i stav hřiště. Pohyb našich hráčů byl dobrý, vytvořili jsme si minimálně tři čisté gólové šance. Horvy krásně nacentroval Zolimu na hlavičku, ale minul bránu. Pěknou akci předvedl Tomek, kterému Zoli nahrál do prostoru velkého vápna, kde si Tomek vytvořil prostor pro přihrávku na volného Páju, který se tak dostal do čisté střelecké pozice, ale také minul. Pak jsme však inkasovali z mého pohledu neregulérní gól, když hráč domácích odcentroval míč zcela očividně za postranní čárou, bohužel centrovaný míč si Fillaus zpracoval a v bezprostřední blízkosti měl jednoduchou situaci. Marně jsme se rozčilovali na postranního, který byl z řad Kovářské. Po rozehrávce jsme na domácí vytvořili tlak, Čápek si podržel míč a před velkým vápnem domácích vystřelil projektil, který však těsně minul jejich bránu. V polovině poločasu jsme na chvíli všichni přestali hrát, Čonymu se udělalo nevolno a málem upadl do bezvědomí. Místo něho přišel do útoku Špici, Sejda se stáhl na pravou zálohu a Horvy do obrany. Ke konci poločasu jsme inkasovali druhý gól a to asi z dvoumetrového ofsajdu. Proč to postranní rozhodčí z řad Kovářské neodpískal, dává jasný smysl. První poločas skončil za stavu 2:0.

V druhém poločase se naše obrana mírně otevřela, domácí hrozili brejkovými situacemi a my jsme se tlačili před bránu domácích. Špici a Tomek si vytvořili pěkné šance, ale ke gólu chybělo trochu více snahy i ostatních hráčů a štěstí. V polovině poločasu opět vstřelili gól domácí, přesně umístěná střela k pravé tyči na 3:0. Pak sice Špici snížil na 3:1 střelou z malého vápna, ale další gól jsme již nevstřelili. Na posledních dvacet minut vystřídal trenér Zoliho a poslal do hry Jardu Pýchu. Zápas skončil 3:1 a domácí se radovali z vítězství, i když z mého pohledu s přispěním dvanáctého hráče na postu pomezního. Ovšem šance jsme měli i my, neproměnili jsme je v góly. Předvedli jsme dobrou hru a příští týden nás čeká velmi těžké utkání s Vejprty. Hrajeme v neděli, výkop v 16:30 a ve čtvrtek a v pátek tréninky od 18:00!